KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8516099
nr 851 6099
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Pastell, Louis Bastin (1912-1979), barn, signerad, 62x48
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 oktober 2013
kl 19:17:26
6/10 20:15:02
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin
All världens barn (Lisa Larson)